Zabezpieczanie przyszłości

Zabezpieczanie przyszłości swojej oraz dzieci to problem bardzo ważny, o którym nie wszyscy myślą i pamiętają. Hasło zabezpieczanie przyszłości kojarzy nam się przede wszystkim z takimi działaniami jak oszczędzanie oraz wykup produktu ubezpieczenie na życie bądź też polisy assistance. Przyszłość wielu z nas napawa lękiem. Ze względu na stosunkowo wysokie ceny i niskie zarobki życie w Polsce nie jest łatwe. Nie brakuje rodzin, które żyją od pierwszego do pierwszego oraz osób, które nieustannie zaciągają kredyty. Wszyscy pozostali, którzy zarabiają więcej niż wydają starają się, chociaż niewielką część pieniędzy odkładać.

Takie pieniądze zwykle przechowywane są na lokatach terminowych, co nie daje zbyt wysokich zysków jednak jest bezpieczną formą lokowania wolnych środków. Jeśli ktoś ma więcej pieniędzy i chce je zainwestować długookresowo może kupić dom który potem ubezpieczy w home assistance (sprawdź na pomoc-fachowcow.pl) czy mieszkanie i czerpać zyski z wynajmu. Wiele osób kupuje mieszkanie z myślą o tym, że za kilkanaście lat zamieszkają w nim dzieci albo wnuki. Objawem dbania o przyszłość jest także korzystanie z ubezpieczeń nie tylko dla domu ale również car assistance.

Na naszym rynku dostępna są ubezpieczenia samochodu, nieruchomości a także zdrowotne i ubezpieczenia turystyczne. Najczęściej wykupowane są polisy car assistance i home assistance. Stanowią one nasz majątek i czasem jedyną większą wartość.

Mieszkania ubezpieczamy przede wszystkim od kradzieży oraz od zdarzeń losowych takich jak pożar czy zalanie. Ubezpieczając samochód również obawiamy się przede wszystkim kradzieży auta. Na zachodzie bardzo popularny jest także produkt ubezpieczenie na życie, jednak w Polsce z tej ochrony korzysta stosunkowo niewiele osób. Wpłacający składki nie otrzymuje pieniędzy, natomiast w razie jego śmierci odszkodowanie dostaną osoby uposażone, zwykle małżonek i dzieci. Myśląc o zabezpieczaniu przyszłości warto pamiętać także o uczynieniu odpowiednich zapisów na wypadek śmierci odnośnie środków gromadzonych w bankach a także mieszkań. Dotyczy to szczególnie osób samotnych. Ktoś, kto nie ma swoich dzieci ani partnera a jednocześnie posiada nieruchomość czy większe środki w banku powinien pomyśleć, na jaki ważny cel może je zapisać, na wypadek swojej śmierci.

Dodaj komentarz